Do jakiego specjalisty udać się z boreliozą?

Człowiek kiedy podejrzewa u siebie boreliozę często popada w panikę i zamiast udać się do odpowiedniego specjalisty po pomoc, marnuje swój czas na zastanawianie się do kogo w ogóle by pójść. Na początku wystarczy udać się do lekarza pierwszego kontaktu on podpowie co zrobić dalej. Jest to jednak droga okrężna ale i tak lepsza niż czekanie nie wiadomo na co. Najlepiej jednak udać się do specjalisty neurologa, który to właśnie zajmuje się leczeniem boreliozy.

Celem każdej osoby, która podejrzewa, że jest chora na boreliozę lub też już jest to u niej stwierdzone przez np. lekarza pierwszego kontaktu, powinna być najbliższa poradnia neurologiczna. Gdzie taką znaleźć? Najszybciej w Internecie. Istnieje wiele portali medycznych z bazą lekarzy. Osobiście polecam innowacyjny portal medyczny MedBiz.pl, w którym znaleźć można nie tylko spis lekarzy, ale szczegółowy opis każdej placówki, gabinetu, szpitala wraz z informacją o długości kolejek. Jest to niezwykle przydatne, bo nie trzeba bez potrzeby biegać od lekarza do lekarza – wystarczy skorzystać z danych kontaktowych poradni, placówek, lekarzy, które są również zamieszczone na portalu MedBiz.pl.

Dlaczego tak ważne jest udanie się do specjalisty czym prędzej? Borelioza jest taką chorobą, która czasem nie ujawnia się po kilku latach, a im dłużej się zwleka tym jest gorzej, ponieważ wtedy borelioza jest trudniejsza w wyleczeniu. Warto więc w przypadku niepokojących objawów po ukąszeniu przez kleszcza udać się do specjalisty neurologa.

Leczenie boreliozy odbywa się za pomocą terapii antybiotykowej – jeżeli borelioza zostanie wcześnie wykryta wystarczy mniejsza ich dawka a także krótszy jest wtedy czas terapii. Borelioza jest chorobą, która z pozoru nie jest groźna, jednak groźne są jej powikłania m.in. sercowe, stawowe czy mózgowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *