Borelioza – gdzie się leczyć?

Borelioza jest chorobą, na którą zaszczepić się nie da, jednak odpowiednio wcześnie wykryta pozwala na szybkie wyleczenie bez komplikacji. Na boreliozę można się leczyć w zasadzie u każdego lekarza, choć warto wybrać takiego, który będzie się znał na tym najlepiej i którego profil działalności najbardziej odpowiada naszym objawom, co to oznacza?

Jak wiemy objawy boreliozy są różne. Najczęściej kleszcze atakują układ nerwowy i w takich przypadkach niezastąpiony będzie lekarz neurolog, jednak często miewamy ogólne objawy grypopodobne i w takich przypadkach lekarz internista będzie wystarczająco odpowiedni.

Poza zwykłymi przychodniami i gabinetami prywatnym istnieją specjalne centra medyczne, które oferują leczenie boreliozy. Jednym z takich centrów medycznych jest Praskie Centrum Medyczne w Warszawie. Centrum to jako jeden  z nielicznych w Polsce ośrodków medycznych oferuje nie tylko borelioza leczenie, ale również i diagnostykę boreliozy, której poza tym centrum można również dokonać w:

  • Państwowym Zakładzie Higieny (PZH) w Warszawie
  • Diag w Krakowie
  • Centrum Badań DNA w Poznaniu i całej Polsce
  • Laboratorium Specjalistycznym Nadzieja Lab w Warszawie

Krótką informację na temat tego czym jest borelioza oraz prezentację oferty leczenia boreliozy w Praskim Centrum Medycznym w Warszawie przedstawia poniższy film:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *